Bize Ulaşın

Ödeme Seçenekleri

– T.C. Garanti Bankası
Hesap No: 549 / 6299785
IBAN: TR210006200054900006299785

– Türkiye İş Bankası
Hesap No: 1179/206309
IBAN: TR590006400000111790206309
Kurum Kodu: 1452

– Posta Çeki Hesabı: 10956444
– Türkiye İş Bankası
– Türkiye İş Bankası
– Türkiye İş Bankası
– Türkiye İş Bankası
– Türkiye İş Bankası

Online İşlemler

Sıkça Sorulan Sorular

Sabit Telefon Hizmeti, Toplu SMS, Sesli Mesaj, İnternet, Çağrı Merkezi Yazılımları, Ip Santral, Sanal Santral ve Sanal Asistan hizmetleri sunmaktadır.
Sabit Telefon Hizmeti (STH) lisansı şehiriçi, şehirlerarası ve/veya uluslararası telefon hizmeti sunulabilmesi için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından telekomünikasyon operatörlerine verilen lisanstır. STH lisansı sahibi olmayan bir firma şehiriçi, şehirlerarası, GSM ve/veya uluslararası görüşme yapılmasına olanak tanıyan telekomünikasyon hizmeti veremez.
Sabit Telefon Hizmeti, Toptan Hat Kiralama yöntemi ile gerçekleştirilir ve mevcut telefon altyapısı kullanılarak aktif hale gelir. VoIP Telefon Hizmeti ise Gateway cihazları sayesinde, sesin İnternet üzerinden taşınması ile gerçekleşmektedir. İnternet olmayan yerlerde kullanımı yapılamaz.
Toptan Hat Kiralama (THK) firmaların mevcut altyapıları üzerinde herhangi bir ek cihaz veya maliyet getirmeden ve eski arama alışkanlıklarını değiştirmeden kaliteli ve ekonomik görüşme imkanı sağlayan bir hizmettir. 2008 yılında A-tipi ile başlayan Sabit Telefon Hizmetleri 2012 yılında yerini Toptan Hat Kiralama’ya bırakmıştır.
Hayır, THK geçişinden sonra tüm faturalama THK hizmeti sağlayan alternatif işletmeci tarafından yapılmaktadır. Türk Telekom, size sadece geçişten önceki zamana ait alacaklarına ilişkin tutarı faturalayacaktır.
Verita aboneliği olmayan;

– Bireysel Müşteriler için abonelik sözleşmesi, THK başvuru formu ve ücretler formu ve kimlik fotokopisi,
– Kurumsal müşteriler ise, abonelik sözleşmesi , THK başvuru formu, THK ücretler formu, yetkili kimlik fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi, ticaret sicil gazetesi , Vergi lehvası ( yada KDV tahakkuk fişi), vermelidir.

Mevcut A-Tipi (STH) bireysel müşterimizin THK başvuru formu ile THK ücretler formu imzalaması ve kimlik fotokopisini vermesi; kurumsal müşterimizin THK başvuru formu ile THK ücretler formunun yetkili tarafından imzalanması ve imza sirküleri fotokopisini vermesi yeterli olacaktır.

(Taahhütlü aboneliklerde bunlara ek olarak taahhüt formu alınacaktır)

Evraklar sabit telefon sahibi olan gerçek veya tüzel kişi adına düzenlenmelidir.

Türk Telekom’da hat kimin adına ise evraklar onun adına düzenlenmelidir. Abonelik o kişi üzerine yapılabilecektir.
Hayır, aldığınız hizmete ilişkin tek fatura Verita’dan gönderilecektir.
Evet geçebilirsiniz. Mevcut A-Tipi (STH) bireysel müşterimizin THK başvuru formu ile THK ücretler formu imzalaması ve kimlik fotokopisini vermesi ; kurumsal müşterimizin ise yetkili tarafından imzalanmış THK başvuru formu ile THK ücretler formunu ve imza sirkülerinin fotokopisini vermesi yeterli olacaktır.
Hayır. THK aboneliğinizi iptal ettirdikten sonra Türk Telekom’dan yeniden abonelik yaptırmalısınız. Türk Telekom’dan abonelik yaptırdıktan sonra A-Tipi (STH) aboneliği için hizmet almak istediğiniz işletmeciye abonelik başvurusu yapmanız gerekiyor.
İşletmecinin Toptan Hat Kiralama hizmeti kapsamında yaptığı başvuruların değerlendirilmesi sonucunda;

– Hat sahibinin ibraz edilen belgelerdekinden farklı olması,
– İlgili numaraya ilişkin olarak Türk Telekom’da kayıt olmaması,
– İlgili numaranın PSTN, ISDN BA ve ISDN PA harici bir hizmet türüne ait olması,
– İlgili numara üzerinde henüz tamamlanmamış devir, iptal, nakil, numara değişikliği gibi abonelik hareketlerinin bulunması,
– Hattın borçtan dolayı kapalı olması
– Abonenin başka bir alternatif işletmecinin THK hizmeti kapsamında olması halinde başvurular reddedilecektir.

Daha önce A Tipi aboneliği yönlendirmesi olmayan hatlar için maksimum 3 iş günü, daha önce A Tipi (STH) yönlendirmesi bulunan hatlar için maksimum 2 iş gününde aktivasyon tamamlanacaktır.

Bu süreler Türk Telekom talep yapılmasından itibaren geçerli sürelerdir.

Aktivasyon sırasında yaşanacak hizmet kesintisinin süresi en fazla 1 (bir) saattir.
Evet. THK Başvuru süreçlerinin yanı sıra yeni hat tahsis evraklarını da bize iletmeniz sayesinde size yeni bir numara vererek, Sabit Telefon Hizmetimizden sizleri yararlandırıyoruz.
Hayır Türk Telekom’a gitmenize gerek yok.

Hat sahibinin (kurumsal aboneliklerde de yetkili kişinin) bilgi vermesi yeterlidir. Hat sahibinin güvenlik teyidinden geçmesi durumunda talebi işleme alınacaktır. Güvenlik teyidinden geçilmez ise evrak ile işlem yapılabilecektir.

Nakil işlemi için hat başına 7,5 TL ücret alınacaktır. (Vergiler dahil)

Hayır, geçiş gününe kadar kaç gün paketten faydalandıysanız o kadar ücret ödersiniz. (Örn: Ayın 15′ inde THK geçişi yaptıysanız son TT faturanıza paket ücretinizin yarısı yansıyacaktır. Aynı şekilde 15 gün boyunca paketinizin içindeki bedava dakikaların yarısını kullanmak hakkına sahipsiniz.)
Hat sahibinin (kurumsal aboneliklerde de yetkili kişinin) bilgi vermesi yeterlidir. Hat sahibinin güvenlik teyidinden geçmesi durumunda talebi işleme alınır. Güvenlik teyidinden geçilmez ise evrak ile işlem yapılabilecektir.

Numara değişikliği için hat başına 7 TL ücret alınacaktır. (Vergiler dahil)

444’lu hatlarınız ile THK hizmetinden yararlanamazsınız. Ancak 444’lü numaralarının altında sanal olarak tanımlı bulunan ve bunlara ilişkin fatura ödediğiniz hatlarınız için başvuruda bulunabilirsiniz.

PSTN: Analog ses verilerini taşıyan, bakır kablolara dayanan uluslararası telefon sistemi. Bu sistem, ISDN gibi dijital teknolojilere dayanan daha yeni telefon ağlarına karşılıktır.
ISDN-BA (BRI): Entegre Hizmetler Dijital Ağı – Temel Erişim; 2 ses ve 1 sinyalleşme kanalından oluşur.
ISDN-PA (PRI): Entegre Hizmetler Dijital Ağı – Birincil Erişim; 30 ses ve 1 sinyalleşme kanalından oluşur.

İşletmeciler arası otomatik geçiş sistemi henüz hazır olmadığı için THK aboneliğinizi iptal ederek, Türk Telekom’a başvurarak Türk Telekom’dan hizmetinizin devamını sağlayabilirsiniz. Başka alternatif işletmeciye bu işlemlerden sonra başvurmanız gerekecektir. Kısa süre sonra, alternatif işletmeciler arası otomatik geçiş uygulaması da başlayacaktır.
Evet, bize yaptığınız THK başvurusu ile geçişiniz otomatik olarak yapılacaktır. Diğer alternatif işletmecidedeki STH aboneliği otomatik olarak iptal olacaktır.
Türk Telekom’da taahhütünüz olması THK aktivasyonunuzu etkilemez, ancak THK aktivasyonu sonrası Türk Telekom size taahhüdünüzden kaynaklanan indirimlerin (ve varsa cihaz bedelinin kalan) tutarını son faturanıza yansıtacaktır.
Hayır. Sabit Telefon Hizmetimizden yararlandığınızda rahatça faks kullanımı yapabilirsiniz.
850’ li numaralar ile coğrafi numaraların ücretlendirme farkı yoktur. 850 li numaraların coğrafi numaralardan farkı kullanım alanıdır. Coğrafi numaralarınızı ikamet ettiğiniz il içerisinde kullanmanız gerekirken, 850’ li numaralarınızı Dünyanın her yerinden aktif hale getirerek kullanabilirsiniz.
850’li numaralar alternatif operatör numaralarıdır. Kullandığınız tarifedeki Alternatif Operatör dakika ücretinden, ücretlendirilirsiniz.
Internet sitemizdeki Destek sayfasında detayları bulabilirsiniz. Ayrıca size ulaştırılan fatura üzerinde ödeme noktalarını bulabilirsiniz.
Verita Numara tahsis ve/veya taşıma hizmetinden yararlanarak ; şehiriçi, şehirlerarası, uluslararası ve GSM farketmeksizin daha indirimli konuşmanın yanı sıra sabit ücret ödemeyerek çok daha fazla tasarruf sağlarsınız.
Evet, alternatif operatörler de TT ile aynı alan kodlarını kullanabilmektedir. Verita olarak kendimize ayırdığımız numara bloklarından size numara tahsisi yapabiliriz. Ayrıca numara sorgu alanından da kendi numaranızı, kendiniz seçebilirsiniz.
Evet. Türkiye’deki tüm operatörlerle arabağlantılar tamamlanmıştır, tüm operatörlerden aranabilirsiniz.
Evet. Verita’dan aldığınız herhangi bir Ses hizmeti ile tüm operatörleri, seçtiğiniz hizmet tipindeki indirim oranları ile arayabilirsiniz.
Hayır. Taşıdığınız numaralarda önceki operatörünüz ile ilişkiniz kesildiğinden abonesi olduğunuz son ay gönderilen faturası dışında herhangi bir sabit ücret ödemezsiniz. Taşımadığınız numaralar için önceki operatörünüz sabit ücret faturası kesmeye devam edeceğinden, tüm numaralarınızı taşımak maksimum avantaj sağlayacaktır.
Numara Taşıma ile birlikte hattın üzerindeki hizmetler de iptal olur. Eğer diğer operatörde bir taahütünüz yoksa numara taşırken otomatik olarak bu aboneliğin iptalini sağlamış olur,
Eğer diğer operatördeki İnternet aboneliğinizin bir taahhüdü varsa bu hattınızı taşımanız durumunda hizmet iptal olacağından diğer operatöre cezai yükümlülüğünüz doğabilir.
PRI hatlar blok olarak taşınabilmektedir.
0850′ li göçebe numaraları herhangi bir yerden kullanılabilir. Böylece ofisiniz taşınması durumunda numara değiştirmek zorunda kalınmaz.
Standart belgeler:
– Verita abonelik sözleşmesi
– Türk Telekom Başvuru Dilekçesi
– Yetkilendirme Dilekçesi (TT tarafından her zaman istenmemektedir)
– İmza Sirküleri
– İlgili kişinin nüfus cüzdan fotokopisi
– Vergi levhası
– Ticari Sicil Gazetesi
– Son 6 aya ait faaliyet belgesi
– Güncel tarihli fatura fotokopisi

Numara Taşıma durumunda bunlara ek olarak:
– Kurumsal Numara Taşıma Formu

Evet. Taşıma yapsanızda önceki operatöre olan borç bakiyeniz ve varsa diğer ticari sorumluluklarınız, numaranızı taşıdıktan sonra da bu operatöre karşı devam edecektir.
Yerleşik Operatörün sunduğu 444’lü numaralar taşınamayacaktır. Bu konuyla ilgili yasal düzenlemelerin gerçekleştirilmesi beklenmektedir.
Evet. Başına alan kodunuz ile birlikte çevirmeden 444’lü hizmet numaralarını arayabilirsiniz.
Alıcı operatör kendisine iletilen başvuru talebini en geç 2 gün içinde Numara Taşınabilirliği Sistemine (NTS) iletmekle yükümlüdür. Aynı şekilde, verici operatör de NTS üzerinden kendisine ulaşan başvuruya kabul/ret cevabını en geç 3 gün içince Numara Taşinabilirliği (NTS ) sistemine iletmekle yükümlüdür.
Evet. Numara taşıma formlarında ve abonelik sözleşmelerinde ıslak imzanız bulunmalıdır.
Hayır. Numara aynı anda sadece bir operatörde aktif olabilir.
Son ödeme tarihinden sonra yapılacak ödemelerde fatura tutarı üzerinde aylık (%5) olmak üzere günlük gecikme faizi uygulanacaktır.Ödemelerin zamanında yapılmaması sebebi ile yapılan hizmet kesintilerinde Telefon Hizmetinde 5TL, Internet Hizmetinde 5TL, her iki hizmetin birarada alınması durumunda da 5TL hat açma ücreti bir sonraki dönem faturasına yansıyacaktır.
Toplu SMS gönderimlerinizi Verita SMS Panelinden yapabilirsiniz. Kullanım eğitimi hizmeti aldığınız zaman Bilgi İşlem ekibimiz tarafından yapılacaktır.
Bizden aldığınız Toplu SMS paketleri ön ödemeli şekilde aktif olmaktadır. Yaptığınız ödeme ile paketiniz panelinize aktarılır.
1 milyon üzerindeki SMS ihtiyaçları için bizden özel teklif isteğiniz.
Mevcut müşteri listenize SMS gönderimi yaparken Excel formatından yararlanabilirsiniz.
Ayrıca farklı zaman aralıklarına göre farklı gönderimleri önceden belirleyebilirsiniz.
SMS başına 160 karakter sınırlaması vardır. Her 160 karakterde bir kontör atar.

Türkçe karakter desteği vardır. Türkçe karakter kullanımı yapıldığı zaman 155 karakter kullanımına sistem izin verir.

Başlık ise 11 karakterden oluşmalıdır. Ayrıca başlıktaki yazının seçimi için gerekli evrakların doldurulması gerekmektedir.

YöneticiDESTEK